BEZPŁATNA WYCENA: +48 690 642 489

Nagrobki Granitowe

Granit jest doskonałym materiałem na nagrobek. Sprawdź nasze wzory kamienia. Pomożemy Ci dobrać odpowiedni kamień na nagrobek. Sprowadzamy kamień z całego świata.

Nagrobki Marmurowe

Wykonujemy również nagrobki z marmuru i innych materiałów. Sprowadzamy marmur z wielu krajów. Marmur nie jest tak wytrzymały jak granit, jednak nagrobki nadal są często wykonywane z tego materiału.

SZYBKA I BEZPŁATNA WYCENA - Telefon +48 690 642 489
inż. Marcin Rak

Nagrobki 24h - nasze specjalizacje to również m.in.:

 • kamieniarstwo budowlane
 • kucie liter
 • pomniki
 • nagrobki marmurowe
 • nagrobki granitowe
 • grobowce
 • akcesoria nagrobne
 • rzeźby w kamieniu
 • blaty kamienne
 • kominki
 • schody
 • kostka granitowa

Nagrobki z granitu, marmuru, piaskowca, konglomeratu, kwarcytu.

Wszystkie materiały dostępne w naszej ofercie są przystosowane do warunków atmosferycznych panujących w Polsce. Kamień który dobieramy do naszych prac i znajduje się w naszej ofercie jest najwyższej jakości oraz jest przez naszą kadrę pracowniczą skrupulatnie selekcjonowany. Zasięg naszych prac sięga całego województwa Lubelskiego oraz Podkarpackiego.

nagrobki emperador-ch

Nagrobki i pomniki Czudec

Nagrobek Zubowice
Nagrobki Żmudź

Jakie są zalety nagrobka z granitu naturalnego?

Granit jest skałą naturalna który cechuje się bardzo dobrymi właściwościami użytkowymi. Przede wszystkim jest bardzo odporny na warunki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne. Jest to materiał bardzo łatwy w pielęgnacji wystarczy wilgotna szmatka i płyn do mycia naczyń. Co więcej granit występuję w bardzo szerokiej gamie kolorystycznej min. czerń,biel,szarość,zieleń,brąz,i wiele innych odcieni. Do tego jest kamieniem bardzo przyjemny w obróbce, a więc z łatwością można stworzyć nagrobki w strukturze polerowanej. Nagrobki polerowane z naturalnego granitu cieszą się największym zainteresowaniem w miejscowości Czudec.

Czym się rożni granit od lastryko?

Granit jest kamieniem utworzonym przez naturę. Jest skałą magmową alkaliczną z dodatkiem kwarcu. Wielkości ziaren w granicie kształtują się od 0,1 do 2,5 cm. Kamień ten jest wydobywany z ziemi w formie bloków kamiennych. Bloki transportuje się do zakładów kamieniarskich gdzie są poddawane obróbce ciecia oraz szlifowania. Jest on materiałem jednolitym jeśli chodzi o gęstość, co wpływa na wytrzymałość produktów z niego wytworzonych. Granit jest skałą bardzo twardą i odporną na warunki atmosferyczne.

Lastryko jest materiałem budowlanym,rodzaj betonowego podłoża utworzony przez mieszaninę wody oraz cementu grysu oraz barwinków. Grys stosowany do wytworzenia lastryko to przeważnie marmur,granit lub bazalt. Mieszanka z cementem tworzy twardą i mocną powierzchnię podatna na polerowanie.

Faktura lastryka może być chropowata lub polerowana na wysoki połysk. Lastryko czasami posiada pęcherze powietrzne, które powstały w wyniku wad w technologii wytwarzania. Nawet stoły wibracyjne nie sprawią, że unikniemy tego typu problemu. Niestety wpływa to na gorszą trwałość w porównaniu z elementami wykonanymi z granitu.